ZTE Akıllı Telefonlar Türkiye’de: ZTE Cool, ZTE Live ve ZTE Grand X

Çinli dev cep telefonu üreticisi ZTE, Avrupa’ nın çeşitli ülkelerinden sonra Türkiye’de de akıllı telefon pazarına giriyor. Satışa sunulacak olan modellerin ZTE Cool, ZTE Live ve ZTE Grand X olacağı öğrenildi.

Cep telefonu üretiminde dünyada 4. Sırada bulunan ZTE, 140 ülkede akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar gibi ürünlerin yanında, alt yapı sistemleriyle çeşitli operatörlere hizmet sağlamakta.

Ülkemizde de yine operatörlerle akıllı telefonlar ve tablet bilgisayar projelerini gerçekleştiren ZTE ‘nin referansı Dünyada satılmakta olan onlarca modelin yanında ülkemizde satılan Vodafone 945, Vodafone SmartTab ve Turkcell T11 gibi Android işletim sistemli başarılı ürünler ile oldukça kuvvetli.

Tüm bunların yanında, ürünlerin satış sonrası desteğinin de KVK tarafından özel olarak verilecek olması ürünün en güvenli şekilde sunulacağının göstergesi.

 

Fiyat/Performans Ön Plana Çıkıyor

ZTE tarafından duyurulan üç yeni ürün, kullanıcıların muadillerine göre çok daha erişilebilir fiyatlara akıllı telefon keyfini yaşamalarını sağlayacak.

 

ZTE Cool

ZTE Cool

Duyurulan üç cihaz arasında öncelikli olarak piyasaya sunulacak olanlar ZTE Cool ve ZTE Live olarak belirlendi. Birbirlerinden farklı dış tasarımlara sahip olan ZTE Cool ve ZTE Live teknolojik ve ekonomik olarak birbirlerine oldukça yakın.

ZTE Cool Özellikleri:

Boyut: 115*58,5*10,5mm       Ekran Boyutu: 3,5”          Çözünürlük: WVGA 800*480      Ön Kamera: 0,3MP         Arka Kamera: 5MP    SD Kart Desteği: 32GB’ye kadar      İşlemci: 800Mhz QualComm      RAM: 512 MB    İşletim Sistemi: Android 2.3.5

 

 

 

ZTE Live

ZTE Live

ZTE Live, dünyada bir çok ülkede kendi fiyat aralığında en çok satılan ürünlerinden biri olan ZTE Blade üzerinden şekillendirildi. Blade ‘in yeni teknolojiyle güçlendirilmesi sonucunda ortaya çıkan ZTE Live’in özellikleri ZTE Cool ile aynı.

 ZTE Live Özellikleri:

Ekran Boyutu: 3,5”          Çözünürlük: WVGA 800*480      Ön Kamera: 0,3MP         Arka Kamera: 5MP     SD Kart Desteği: 32GB’ye kadar               İşlemci: 800Mhz QualComm                RAM: 512 MB                    İşletim Sistemi: Android 2.3.5

 

 

 

 

ZTE Grand X

Dünyada lansmanının ilk defa ülkemizde yapıldığı ZTE Grand X, ZTE ‘nin popüler ürünlerinden Mimosa X üzerinden şekillendirildi. ZTE Live ve ZTE Cool’ a göre daha üst seviye özelliklere sahip olan Grand X, yüksek çözünürlüklü (qHD) büyük (4.3”) ekranı, çift çekirdekli Nvidia Tegra 2 çipseti ve Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich (ICS) işletim sistemi ile ön plana çıkıyor

ZTE Grand X Özellikleri

Boyut: 127*64,6*9,9      Ekran Boyutu: 4.3”          Çözünürlük: qHD 960*540           Ön Kamera: 0,3MP         Arka Kamera: 5MP                İşlemci ve Çipset: 1 GHz (Çift Çekirdek) Nvidia Tegra 2 RAM: 512MB     İşletim Sistemi: Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich (ICS)

About digitalhaber